"Predlažemo joj da počne već jednom isplaćivati obećana obeštećenja slavonskim svinjogojcima pogođenima bolešću koja se mogla spriječiti ili barem bolje kontrolirati", kaže SDP
Predsjednik Gradske skupštine i šef zagrebačkog HDZ-a, Andrija Mikulić, postaje glavni državni inspektor, na čelu novoosnovanog Državnog inspektorata.
“Bit ću otvoren za svaki konstruktivan prijedlog, u skladu s najvažnijim načelom jednakosti građana pred zakonom”, najavio je Mikulić na konferenciji za novinare nakon što ga je Vlada na zatvorenom dijelu sjednice imenovala glavnim državnim inspektorom.
U skladu sa zakonom, mandat u Hrvatskom saboru i mandat predsjednika zagrebačke Gradske skupštine stavlja u mirovanje, no, dodao je, ostaje na čelu zagrebačkog HDZ-a.
Vijest je ovo koja nikoga nije iznenadila, budući da se o Mikulićevoj novoj funkciji priča još od lokalnih izbora 2017. godine.
Podsjetimo, nakon što je HDZ na lokalne izbore izašao s Dragom Prgometom kao gradonačelničkim kandidatom, u javnosti su se pojavile informacije o zbrinjavanju Andrije Mikulića na čelu Državnog inspektorata.
Iako su prvotne najave išle u smjeru da će Mikulić ovu funkciju preuzeti od 1. siječnja, osnivanje Inspektorata je prolongirano, a postavlja se pitanje tko će zamijeniti sad već bivšeg šefa Gradske skupštine?
Kao najizgledniji Mikulićev spominje se upravo Drago Prgomet koji slovi kao Plenkovićev čovjek od povjerenja.
Spomenimo pritom da je Prgomet HDZ napustio zbog neslaganja s tadašnjim predsjednikom Tomislavom Karamarkom, nakon čega se pridružio Mostu.
Iz Mosta je izbačen nakon što je otkriveno da je, tijekom pregovora o sastavljanju Vlade, samostalno otišao na sastanak s SDP-om, a potom se Prgomet opet vraća u HDZ pod Plenkovićevom palicom, na velika vrata – postavši njihov kandidat za gradonačelnika Zagreba.
Na ovim je izborima Prgomet doživio fijasko, bolji rezultat od njega je napravila Bruna Esih s tada tek osnovanom strankom, Neovisni za Hrvatsku.
No, kako za sada stvari stoje Prgomet bi mogao preuzeti zagrebačku Gradsku skupštinu.
Foto: FAH
Svinjogojcima nije pruženo objašnjenje zašto su za zonu zaštite i zonu nadziranja određene iste mjere. Svinjogojci se pitaju, kad se već radi na smanjenju populacije svinja kako bi se zaustavilo širenje virusa, zašto se ne dozvoli ili naredi klanje za vlastite potrebe nakon kliničkog pregleda od strane veterinara u zoni nadziranja?