(VIDEO) Dinamo na korak do dvostruke krune, a postignut i 500. pogodak!

Jučer zasluženo slavlje na Maksimiru :D

• Sport
  • Objavljeno 24.04.2019
  • Piše: Antonela Verković

Modri su zasluženo na Maksimiru slavili 2:0 protiv Osijeka! Pogotke su za mjesto u finalu natjecanja postigli Dani Olmo i Ivan Šunjić.

Trener Bjelica za susret s Osijekom u Kupu odabrao je sljedećih početnih 11: Na golu Livaković, stoperi Theophile i Dilaver, a na bokovima Rrahmani i Stojanović. Zadnji vezni Šunjić, a vezna linija Hajrović, Ademi, Olmo i Oršić. Špica je bio od prve minute Petković – izviještava GNK Dinamo.

Već u prvih desetak minuta imali su Plavi dvije šanse, Oršić je uputio centaršut koji je zaustavila gostujuća obrana, dok je ubačaj Hajrovića na drugoj vratnici zaustavio vratar Malenica.

18. minuta susreta donijela je majstoriju Plavih i prvo veselje. Petković se fantastično na rubu kaznenog prostora riješio nekoliko igrača Osijeka, došao na svega par metara od Malenice i dodao povratnu za Olma koji sigurno zabija za 1:0. Do kraja prvog dijela nije bilo izglednijih situacija na terenu pa su ekipe uz taj rezultat i otišle na odmor.

U nastavku susreta pokušali su gosti zaprijetiti, ali pokušaj koji možemo izdvojiti iz 60. minute kada je Žaper pucao na gol s nekih 25 metara ipak nije bio opasnost za Plave.

U 74. minuti Dinamo je imao priliku iz slobodnog udarca, a Oršićev pokušaj s 25 metara Malenica vadi ispod grede. Par minuta kasnije Dani Olmo iskosa s nekih 11-12 metara trese mrežu Osijeka, tek s vanjske strane…

I kad se činilo da će susret završiti minimalnom pobjedom domaćina – vidjeli smo još jedan pogodak Dinama. Plavi su oteli loptu gostima nakon loše reakcije i krenuli u kontru. Kadzior se sjurio prema vratima Osijeka i pucao 1 na 1 s Malenicom koji uspješno brani, a odbijenu zatim Šunjić posprema u prazan gol za 2:0 i lijepu pobjedu.

Dinamo je tako ovom pobjedom i plasmanom u finale Hrvatskog kupa na korak do osvajanja, odnosno obrane dvostruke krune!

U prošlom (30.) kolu HT Prve lige, 1:0 pobjedom protiv Slaven Belupa u Koprivnici, Plavi su osigurali naslov prvaka, i to 20. u Hrvatskoj, a ukupno 30. u klupskoj povijesti.

Finale Kupa igra se na stadionu Aldo Drosina u Puli (22. svibnja), a protivnik Dinama bit će bolji iz dvoboja Inter Zaprešić – Rijeka koji igraju u srijedu, 24. travnja u 18 sati.

Ipak, pred igračima trenera Bjelice prvo je još jedan ispit protiv istog protivnika – Osijek i Dinamo igraju prvenstveni ogled u Gradskom vrtu, u subotu 27. travnja.

To nije sve! Na sinoćnjoj utakmici postignut je i jubilarni 500. pogodak!

Dres s brojem 500 i mjesto u povijesti kluba dobio je i Ivan Šunjić koji je na današnjoj utakmici postigao 500. Dinamov pogodak u Kupu!

500. pogodak Dinama u Kupu!

[VIDEO] Ivan Šunjić zabija Dinamov jubilarni 500. pogodak u Kupu! Uživajte! ⬇️🏆Ivan Šunjić scored our 500th Cup goal today! Enjoy! ⬇️🏆

Objavljuje GNK Dinamo Zagreb u Utorak, 23. travnja 2019.