Dinamovi su juniori novom uvjerljivom i nadahnutom izvedbom ponovno svladali rumunjski Viitorul plasiravši se u 2. kolo Uefine Lige mladih - piše GNK Dinamo

• Sport
  • Objavljeno 24.10.2018
  • Piše: Alan Srčnik

Rumunjski kapetan Marius Leca autogolom je povukao svoj „brod ka dnu maksimirskoga jezera“, a time Dinamu otvorio slobodan koridor prema sljedećem krugu natjecanja – piše GNK Dinamo na svojoj službenoj internetskoj stranici …

Dinamovi su juniori novom uvjerljivom i nadahnutom izvedbom ponovno svladali rumunjski Viitorul plasiravši se u 2. kolo Uefine Lige mladih. Plavi su u prvom ogledu u Rumunjskoj slavili s 1:0, a uspješni su bili i ovoga utorka u uzvratu u Zagrebu s nešto „izdašnijih“ 2:0.

Zagrepčani će u sljedećem krugu, 7. i 28. studenoga, čekati boljega iz dvoboja kazahstanske Astane i albanske Vllaznije. U prvom je dvoboju Astana na svom terenu pobijedila s 3:1, a uzvrat je na rasporedu u srijedu u 17 sati u Skadru. Nakon drugoga kola slijede play off pa osmina finala…

Mrežu je, dakle, prvi zanjihao Viitorulov kapetan Leca tako što ga je na to u 28. minuti „primorao“ maksimirski lijevi branič Petar Mikulić. Zavrnuo je s lijeve strane, a nesretni rumunjski branič skrenuo loptu u vlastitu mrežu. Priču je u 82. minuti zaključio Mario Ćuže koji je u punom naletu gromovitim udarcem iskoristio sjajan ubačaj Marka Gjire s lijeve strane.

Dojam je kao da je Ćuže u toj silini udarca iskalio svu ljutnju zbog ranijih dviju propuštenih prilika. Prvo je na otvaranju utakmice, već u petoj minuti, pred suparničkim vratima samo „milisekundu“ zakasnio na ubačaj Antonija Marina s lijeve strane. Istu smo scenu gledali i u 67. minuti kad je na jednak način propustio realizirati novi Marinov centaršut slijeva. Nekoliko minuta ranije glavom je nakon kornera lansirao loptu u vratara… Štoviše, još je u onoj, petoj minuti, nakon propuštene prilike, ponovno namučio rumunjsku obranu tako što je glavom poslao loptu nekoliko milimetara pored stative.

Sve je to ipak „naplatio“ sjajnom reakcijom u smiraju utakmice kada je proparao rumunjsku mrežu za konačnih 2:0. Dinamo je dominirao, efektnim dodavanjima njihao suparničku obranu i nizao prilike. Tako je, primjerice, vratar Paul Şerban još u 14. minuti jedva iščupao loptu iz samoga kuta nakon snažnoga udarca Roka Baturine. Odmah je potom Baturina ponovno izvrtio suparničke braniče, efektnim se okretom i driblingom oslobodio Antonija Vlada na desnoj strani, gađao snažno po zemlji, ali malo pored suprotne stative.

Tada je ponovno „nered“ u rumunjskoj obrani priredio Ćuže. Dojurio je po desnoj strani do gol-aut crte, ali je povrtanu loptu poslao u – prazno… Pred petercem su je čekali Baturina, Edin Julardžija i Luka Pavlak. Već u sljedećoj minuti Pavlak je pod prekršajem uspio efektno proigrati Baturinu, koji je proslijedio ulijevo Mikuliću, a maksimirski branič sa 18 metara snažno lansirao loptu malo preko vrata. Slično je završio i novi Baturinin pokušaj s ruba kaznenoga prostora u 37. minuti.

Kako god, momčad trenera Igor Jovićevića otvorenom je, maštovitom, sigurnom i dopadljivom igrom optimistično najavila nova europska iskušenja.