Ovaj događaj pravi je simbol brige, podrške i ljubavi prema djeci koja nemaju odgovarajuću roditeljsku skrb, a odrastaju u domovima udomiteljskih obitelji
Sportska dvorana postaje covid-stacionar. Za pacijente će se brinuti 18 doktora te sestre iz nekoliko zagrebačkih bolnica. Prvi pacijenti u 12 sati će doći u Arenu, piše Index.
Uz medicinske sestre u Areni je raspoređeno 18 liječnika – tri iz MORH-a, 15 iz Vinogradske bolnice.
“Liječnici koji ovdje rade, ja im toliko vjerujem jer ih poznajem osobno i s njima svakodnevno radim da bih im ja svoje zdravstveno stanje i situaciju povjerila bez ikakvog problema, u toj mjeri im vjerujem”, rekla je jučer doktorica Marija Gomerčić Palčić, voditeljica covid-odjela u KBC-u Sestre milosrdnice i voditeljica liječnika u stacionaru Arena.
Protokoli za medicinske timove u Areni su izbrušeni do najsitnijeg detalja. U jednoj smjeni četiri puta moraju promijeniti zaštitnu opremu. Nakon tri sata rada na covid-odjelu medicinski tim izlazi u takozvanu “prljavu zonu”. Ondje se prozračuju 15 minuta, potom ulaze u prvi šator gdje skidaju svoja prljava odijela, zatim ulaze u drugi gdje navlače nova odijela, a nakon toga ulaze u “čistu zonu”.
“Svo medicinsko osoblje već je došlo i apsolutno sve je spremno za njihov dolazak.
Svaki će imati pola sata da ga se primi, da mu se uzmu podaci, zapiše terapija.
Prvo dolaze pacijenti iz Zarazne, zatim iz Vinogradske te zatim iz KB Dubrava.
Pacijenti su malo stariji, s blagim kliničkim slikama, ali trebaju biti pod nadzorom”, rekla je za N1 danas Marija Gomerčić Palčić.
“Svaki pacijent će vjerojatno imati mobitel, imat će WI-FI, organizirali smo telefon za informacije svaki dan od 15 do 17 sati jer nema posjeta. Slobodno će obitelji moći nazvati i dobiti sve informacije od liječnika koji ga vodi”, rekla je.
Foto: arhiva