Sjajna Ines Grdenić brončana na EP-u mlađih seniorki

Hrvatska reprezentativka Ines Grdenić osvojila je brončanu medalju u kategoriji mlađih seniorki do 50 kg na Europskom prvenstvu u karateu

• Sport
  • Objavljeno 11.02.2019
  • Piše: Tamara Lemajić

Hrvatska reprezentativka Ines Grdenić osvojila je brončanu medalju u kategoriji mlađih seniorki do 50 kg na Europskom prvenstvu u karateu za kadete, juniore i mlađe seniore koje je ovoga vikenda održano u danskom Aalborgu.

Grdenić je u najlakšoj kategoriji mlađih seniorki bila slobodna u 1. kolu. Uslijedile su pobjede nad predstavnicom Azerbajdžana Fidan Teymurovom i Portugalkom Catarine Rodrigues, oba puta bilo je 4-0, a u polufinalu je naša predstavnica izgubila od Turkinje Gulsen Demirturk sa 0-3. U završnom susretu repasaža za brončanu medalju Grdenić je pobijedila Njemicu Aleynu Gencer sa 3-1.

Nadomak odličju ostala je Lucija Lesjak u kategoriji +68 kg, jer je u pretposljednjoj borbi repasaža za broncu minimalno izgubila od Ruskinje Valerije Miroevskaje sa 0-1.

Na istom stupnju natjecanja u repasažu kategorije iznad 84 kg zaustavljen je i Karlo Martić, kojeg je sudačkim preglasavanjem svladao Englez Carr Brandon.

Juniorke su u ekipnim katama osvojile broncu (Inga Grgić, Stela Horvat, Sabina Petković), sve tri iz KC Šenkovec, koje trenira dugogodišnji izbornik hrvatske reprezentacije u katama Tihomir Grgić.

Luka Stefano Ciprić još je prvog natjecateljskog dana osvojio kadetsku broncu u kategoriji +70 kg.

Najuspješnija je bila Turska ispred Italije i Rusije. Na EP u Aalborgu sudjelovala su ukupno 1092 natjecatelja iz 51 zemlje.