Pobjeda na Maksimiru i jubilarni 2000. pogodak

Ni kiša i hladnoća nisu spriječile Modre :D :D Trenuci sinoćnje utakmice upisani su u povijest!!

• Sport
  • Objavljeno 06.05.2019
  • Piše: Antonela Verković

Dinamo je po hladnom i kišnom vremenu na Maksimiru u 32. kolu HT Prve lige upisao 3:0 pobjedu protiv Lokomotive, a strijelci su bili Amir Rrahmani, Dani Olmo i Bruno Petković. Pogodak mladog stopera za 1:0 u 57. minuti ujedno je bio ukupno 2000. pogodak Dinama u povijesti 1. HNL, od 1992. godine – izviještava GNK Dinamo.

Odbrojavamo polako do kraja prvenstva, a za gradski ogled s Lokomotivom trener Nenad Bjelica odabrao je sljedećih 11: Na golu Livaković, stoperi Lešković i Dilaver, a na bokovima Stojanović i Rrahmani. Zadnji vezni Moro, a vezna linija Hajrović, Gojak, OlmoOršić. Špica je bio Petković.

U 16. minuti susreta dobra situacija za Plave. Olmo je odigrao dupli pas s Petkovićem, a nakon toga Gojak loptu šalje preko vratnice. Par minuta kasnije prvi pokušaj gostiju; Ivanušec se sjurio u kontru, riješio se čuvara i krenuo na gol Dinama, a na kraju puca pokraj lijeve stative. U 28. minuti nova akcija domaćina – Rrahmani je prizemnom pronašao u kaznenom prostoru Gojaka koji dodaje dalje do Petkovića, a Bruno iz okreta loptu šalje u blok. Šteta, bila je ovo vrlo izgledna situacija za Plave. Samo minutu kasnije Mlinar je silovito s 25 metara pucao pokraj vrata Dinama, a nešto kasnije kombinirali su Kastrati i Radonjić, ali bez udarca u okvir gola domaćina. Do kraja prvog dijela u kojem smo vidjeli niz prilika nije bilo promjene rezultata.

GOLIJADA U DRUGOM POLUVREMENU

Nastavak susreta donio je i nastavak aktivne borbe na travnjaku, a Dinamo je u 57. minuti poveo! Oršić se lijepo na lijevoj strani riješio čuvara, gurnuo na rub kaznenog prostora za Rrahmanija koji je silovito poslao loptu u suprotni kut za 1:0. Ovaj je pogodak Amira Rrahmanija ujedno i ukupno 2000. pogodak Dinama od početka 1. HNL, od 1992. godine.

Već u 64. minuti gledali smo novo slavlje domaće ekipe. Hajrović je izveo korner s lijeve strane, a Olmo primio loptu izvan kaznenog prostora, prebacio Uzunija i s nekih 11 metara pospremio loptu u mrežu pokraj vratara Grbića za 2:0. U drugoj minuti sudačke nadoknade, na Kadzioru je bio prekršaj u kaznenom prostoru, a sudac je pokazao na bijelu točku. Na 3:0 precizno je postavio Bruno Petković, a tim je rezultatom susret i završio.

Nakon pobjede protiv Lokomotive, igrači Dinama nastavljaju s treninzima za nadolazeći derbi s Rijekom. Utakmica na Rujevici na rasporedu je u subotu, 11. svibnja, od 19 sati.

Tagovi: dinamo, gol, lokomotiva, maksimir, pobjeda,