Modri, svi su ponosni na vas!

Bavarci slomili Dinamo u prestižnom finalu... Dinamo ostao bez naslova, ali dečki su se lavlje borili!

• Sport
  • Objavljeno 03.05.2019
  • Piše: Antonela Verković

Dinamo u Londonu uz veliki trud i hrabrost nažalost nije uspio u zrak podignuti trofej prestižnog natjecanja Premier League International Cup. U finalu je na stadionu ”The Den” slavio Bayern koji je uz 2:0 pobjedu ponio titulu najbolje ekipe.

Plavi su kroz ovu sezonu u Premier League International Cupu (treću po redu za Dinamo) svladali velikane West Ham United, dvostrukog osvajača natjecanja Porto, Tottenham i Southampton, a u finalu su igrali protiv Bayerna. Iako se nisu okrunili titulom pobjednika, pokazali su sjajnu igru, hrabrost i motiviranost, i dokazali da su zasluženo među najboljima u Europi.

Za Dinamo su na travnjak protiv Bayerna istrčali na golu Horkaš, stoperi Šutalo i Franjić,a na bokovima Barišić i Gogić. Zadnji vezni Moro i Gjira, a vezna linija Ćuže, Tolić i Marin.Špica je bio Šipoš.

Već u petoj minuti susreta dobra situacija za Dinamo. Pogreška igrača Bayerna, Marin je zatim dodao na desno gdje je bio Ćuže koji je prošao čuvara, ušao u kazneni prostor i iskosa pucao preko gola. U 15. minuti ostali su jedan na jedan Šipoš i Awoudja, ali ništa od ove situacije. Nakon toga prilika za Plave iz kornera, ali Šutalo puca pokraj vratnice. Par minuta kasnije Barišić je s ruba kaznenog prostora prizemnu poslao u ruke vratara Wagnera.

Izgledna prilika u 39. minuti kada je Marin s lijeve strane ubacio na drugu vratnicu, Awoudja glavom dirao loptu, Ćuže zatim iskosa pucao na vrata Bayerna, ali Wagner prebacuje loptu preko gola. U 44. minuti opasno je bilo pred vratima Dinama. Wright se sjurio u kazneni prostor i pucao jedan na jedan, a Horkaš brani. Odbijenu je probao u mrežu u gužvi s par metara poslati Franzke, ali Plavi čiste opasnost pred golom. Do kraja prvog dijela nije bilo promjene rezultata.

Iako su Plavi dominirali gotovo cijelo prvo poluvrijeme, odmah u nastavku susreta gledali smo veselje njemačke ekipe. Shabani je u 46. minuti pucao na gol iz velike udaljenosti, Horkaš obranio, a na odbijenu stigao Wriedt koji s pet metara posprema loptu u mrežu Dinama za 1:0 i slavlje njemačkih navijača. U 65. minuti Awoudja je pokušao zaprijetiti s 25 metara, Horkaš brani pokušaj, a nešto kasnije vratar Dinama brani i pokušaj Feldhahna s preko 20 metara.

Opasna situacija pred njemačkim golom u 81. minuti kada je Šipoš gurnuo za Jovičevićakoji je pokušao prevariti vratara, ali lopta odlazi tek pokraj gola.

Do kraja susreta momčad trenera Jovičevića nažalost nije uspjela preokrenuti priču u svoju korist, a Bayern je u 90. minuti zabio pogodak za 2:0 (Shabani) i proslavio osvajanje titule pobjednika petog izdanja Premier League International Cupa.

Tagovi: bayern, dinamo, finale, naslov, utakmica,