Lokomotiva i Dinamo podijelili bodove, Gorica uvjerljiva

Nakon što je posljednja dva međusobna susreta Dinamo dobio s minimalnih 1-0, 'Lokosi' su uspjeli osvojiti bod protiv hrvatskog prvaka

• Sport
  • Objavljeno 03.03.2019
  • Piše: Alan Srčnik

U derbiju 23. kola Prve HNL Lokomotiva i Dinamo su odigrali 1-1, dok je u ranije odigranom susretu Gorica pobijedila Rudeš sa 3-1 – piše Nacionalniportal.hr, prenoseći Hina-u.

Nakon što je posljednja dva međusobna susreta Dinamo dobio s minimalnih 1-0, ‘Lokosi’ su uspjeli osvojiti bod protiv hrvatskog prvaka. Lokomotiva je u posljednjim trenucima mogla i do pobjede, ali je udarac Maružina završio u vratnici.

Dinamo je prvi zaprijetio. U osmoj minuti Komnen Andrić je pogodio vratnicu nakon Oršićeva ubačaja. Samo minutu kasnije do gola su mogli i Lokosi. Jakić je poslao povratnu loptu do Uzunija koji je imao čisti zicer, ali je Livaković sjajno obranio. Dinamov vratar je odlično reagirao i u 58. minuti na udarac Radonjića sa 20-tak metara.

Dinamo je poveo u 72. minuti nakon lijepe akcije koju je pogotkom okrunio Dani Olmo. Stojanović je ubacio povratnu loptu s krila, a Španjolac lijepo pogodio. Na sličan način Lokomotiva je izjednačila u 79. minuti. Lecjaks je sjajnom povratnom loptom uposlio Uzunija koji je odlično pogodio za 1-1. U posljednjim trenucima susreta domaćin je mogao i do pobjede. Lecjaks je još jednom odlično ubacio, Maružin je pucao, no pogodio je vratnicu.

U prvom subotnjem susretu Gorica je pobijedila Rudeš sa 3-1. Gorica je sav posao obavila u prvom poluvremenu postigavši tri gola, a strijelci su bili Ndiaye (21, 44) i Zwolinski (37). U završnici susreta Lisakovich je smanjio na 3-1.

U petak je Rijeka svladala Istru 1961 sa 2-0. Rijeku je u vodstvo doveo Gorgon (43) krajem prvog poluvremena kada je bio najviši u skoku nakon udarca iz kuta kojega je izveo Murić, a konačni rezultat postavio je Murić (90+2) u sudačkoj nadoknadi vremena preciznim udarcem sa 12-ak metara nakon lijepog dodavanja Halilovića.

U nedjelju se sastaju Inter – Hajduk (15 sati) i Osijek – Slaven Belupo (17.30 sati).

Na ljestvici vodi Dinamo sa 58 bodova, Rijeka na drugom mjestu ima 44 boda, Osijek je treći sa 40 bodova, a zatim slijede Lokomotiva (37), Gorica (35) i Hajduk (31). Na začelju je Rudeš sa četiri boda.