Pred njima je još uvijek naporan put, ali vidi se sve veći napredak! Bravooo!

• Sport
  • Objavljeno 13.05.2019
  • Piše: Antonela Verković

Dinamovi kadeti pod vodstvom trenera Joze Bandića svladali su Slaven Belupo s 4:0 i tri kola prije kraja osvojili naslov prvaka Hrvatske! Maksimirska subota začinjena je dominantnom pobjedom nad Slaven Belupom u kojoj su golove postigli Jakov-Anton Vasilj (dva puta), Andrija Drljo i David Čarapina.

Svakom novom utakmicom vidi se sve veći napredak Dinamovih kadeta i sazrijevanje u tehničko-taktičkim komponentama igre. Doduše, još uvijek je naporan put pred njima u bližoj i daljnjoj budućnosti. Protiv Slaven Belupo od prve minute Dinamo je krenuo dominantno, motivirano i agresivno.

Prvi gol pao je u 38. minuti susreta kada je Jakov-Anton Vasilj lijepo ušao u kazneni prostor i plasiranim udarcem s 10 metara loptu posprema u desni. U nastavku je Dinamo nakon lijepe akcije u 46. minuti povećao vodstvo na 2:0, Andrija Drljo je ušao na poluvremenu i pospremio loptu za 2:0. Samo deset minute kasnije, Jakov-Anton Vasilj lobuje vratara iz Koprivnice i povećava rezultat na 3:0. Konačni rezultat od 4:0 postiže David Čarapina koji je također ušao u nastavku utakmice.

– Mogu samo čestitati svim dečkima koji su participirali u ovom natjecanju kroz sezonu, njih 28 i zasluženo smo ispred Hajduka prvaci Hrvatske. Treba svakako skinuti kapu do poda jer igramo nacionalnu ligu, servisiramo reprezentaciju u oba godišta U-17 i U-16, uz turnire u kojima putujemo po svijetu kao što je Adidas Generation Cup u Dallasu, gdje smo se prezentirali u najboljem svijetlu. Uspjeli smo držati kontinuitet u pobjedama i trebamo čestitati igračima i biti ponosni – izjavio je trener kadeta, Jozo Bandić.

KADETI: GNK DINAMO – SLAVEN BELUPO 4:0 (1:0)

Dinamo (4-3-3): Čavlina (78. Šarkanj) – Mamić (66. Brkić), Tomek, Kozina, Palić – Agić (78. Mizić), Vasilj, Soldo (od 41. Vidović), Koščak (od 69. Alghoul) – Barišić (od 69. Čarapina), Pavlović (od 46. Drljo). Trener: Jozo Bandić.

Slaven Belupo: Domović – Ganžulić, Tumpić, Mi, Vuk, Mohorovičić, Matulja, Jurešić, Kuqi, Biškupović, Mitrović. Trener: Dalibor Gorupić.

Strijelci: 1:0 – Vasilj (38.), 2:0 – Drljo (46.), 3:0 – Vasilj (56.), 4:0 – Čarapina (77.min)

Tagovi: dinamo, jozo bandić, kadeti, utakmica,