Za samo 7 dana počinje festival gaminga koji će obuhvatiti nevjerojatnu količinu najnovijeg gaming sadržaja i gaming hardvera kao i svega vezanog za svijet gaminga!
Grad Zagreb na internetskim je stranicama javno pozvao investitore da iskažu interes za sudjelovanje u razvoju i realizaciji projekta “Grad u Gradu” na području između rijeke Save, Avenije Većeslava Holjevca, Avenije Dubrovnik i Ulice Radoslava Cimermana, na površini od gotovo 1,1 milijun četvornih metara.
Javnim pozivom želi se ispitati interes mogućih investitora koji će zadovoljiti kriterije iz poziva za sudjelovanje u tom projektu.
Novi Zagreb sa 120.000 stanovnika nema dovoljno javnih, društvenih, kulturnih, zabavnih i trgovačkih sadržaja te sadržaja za sport i rekreaciju, a planirana promjena raznolikom ponudom unaprijedila bi opću kvalitetu života u gradu.
Zato je potrebno planirati sadržaje na tom području 24 sata, koji trajno pridonose kvalitetni života građana.
“Svrha projekta je preobrazba prostora u novo inovativno gradsko područje, mješovitih i raznovrsnih komplementarnih namjena koje bi postalo nezaobilazna turistička atrakcija, odnosno koje bi svojim raznolikim funkcijama formiralo središte Novog Zagreba”, stoji u priopćenju.
Na području predviđenom za projekt “Grad u Gradu” je Zagrebački velesajam, prostor između Avenije Većeslava Holjevca i istočne ograde Zagrebačkog velesajma, Hipodrom Zagreb i nogometno igralište kojim se trenutačno koristi NK “Lokomotiva”.
Taj projekt treba biti privlačan građanima, turistima i poslovnim subjektima te pravo središte toga dijela grada čiji će mu suvremeni sadržaji i urbanističke strukture dati značaj koji povijesno zaslužuje.
To područje, kako ističu, ima veliki potencijal s obzirom na položaj i dobru prometnu povezanost – blizina rijeke Save, zelene rekreacijske zone uz rijeku i sportsko-rekreacijske površine te blizina javnih i društvenih sadržaja donose mu dodatnu vrijednost.
Zona Hipodroma Zagreb i nogometnog igrališta, u skladu s prostorno-planskom dokumentacijom, određene su kao zone sporta i rekreacije uz mogućnost gradnje.
S tim u vezi, sve zone nužno je sagledati kao nedjeljivu prostornu i funkcionalnu cjelinu koja do konačne urbane preobrazbe može teći u fazama.
Zagrebački velesajam već desetljećima nije cjelovito moderniziran. Najviše paviljona starije je od 50 godina, a budući da je maksimalne kapacitete ostvarivao još u prošlome stoljeću, razmatraju se mogućnosti njegove transformacije u urbanističkom, gospodarskom, arhitektonsko-građevinskom i infrastrukturnom smislu.
U prostorno-planskoj dokumentaciji i Razvojnoj strategiji Grada Zagreba do 2020. Zagrebački velesajam definiran je kao gradski projekt od strateškog značenja.
Zainteresirane investitore Grad Zagreb poziva da pismo namjere s iskazom interesa i svim prilozima dostave u pisanome obliku najkasnije do 1. ožujka.
(Hina)
Foto: YouTube (screenshot)
Ipak, imali su jasnu viziju i znali su koje korake moraju napraviti da bi došli do cilja. Uložili su puno vremena, truda i energije kako bi krenuli ubirati plodove svojega rada. I tako kreće njihova avantura…