Dinamo svladao Istrane! Čelo ljestvice neupitno!

Plavi su i dalje neporažena momčad prvenstva, vodeća su ekipa s 27 bodova, što je četiri više od pratećeg Osijeka - piše GNK Dinamo

• Sport
  • Objavljeno 21.10.2018
  • Piše: Alan Srčnik

Igrači Dinama u 11. su kolu HT Prve lige na gostovanju kod Istre 1961 upisali zasluženu 4:1 pobjedu. U izuzetno napetom susretu strijelci za Dinamo bili su Petković u prvom dijelu te Gavranović, Ademi i Budimir u nastavku – piše GNK Dinamo na službenoj internetskoj stranici.

Plavi su i dalje neporažena momčad prvenstva, vodeća su ekipa s 27 bodova, što je četiri više od pratećeg Osijeka.

IZVJEŠĆE – GNK DINAMO

Trener Nenad Bjelica krenuo je na Aldo Drosini sa sljedećim sastavom: Na golu Livaković, stoperi Lešković i Perić, lijevo na boku Rrahmani, a desno Stojanović. U sredini Ademi i Šunjić, a pred njima Hajrović, Petković i Oršić. Mjesto špice pripalo je Gavranoviću.

Igrači Dinama imali su dobru situaciju već nakon par minuta iz slobodnog udarca kada su pokušavali kombinirati Oršić, Ademi i Petković, ali nije bilo ozbiljnije prijetnje za vrata domaćina. Tek nekoliko trenutaka nakon toga gosti su doživjeli neugodno iznenađenje za početak – Istra je povela.

U 7. minuti nespretna situacija na centru terena, domaći igrači preuzeli su napad, Rubićprotrčao po lijevoj strani i ubacio u kazneni prostor za Fuentesa koji u padu pokraj Livakovića trese mrežu za rano vodstvo 1:0. Slavlje Istre odmah je u idućoj minuti utišao Petković koji je nakon brze akcije dobio loptu od kapetana Ademija i fino sam iz kaznenog prostora pucao s lijeve strane ispod Čondrića za 1:1.

U 26. minuti lijepa prilika za Dinamo iz slobodnog udarca s nekih 25 metara, ali siloviti udarac Hajrovića odlazi malo preko gola. Stisnuli su igrači trenera Bjelice posebno od 30. minute. Prvo je nakon greške domaćina Gavranović s nekih 12 metara uputio udarac na gol, Čondrić nekako brani, odbijenu je u mrežu pokušao poslati Oršić, a vratar Istre opet je na mjestu. Odmah sljedeća akcija donijela je ubačaj Hajrovića s desne strane pred gol za Petkovića koji glavom šalje loptu preko gola.

Imao je i kapetan Dinama izglednu priliku prije kraja prvog dijela. Oršić je poslao dugu loptu do njega, Ademi ju gurnuo kroz golmana Istre, a onda se ukazao jedan od obrambenih domaćih igrača i na vrijeme zaustavio akciju. Još jednom kasnije precizno ubacuje Oršić do Gavranovića koji glavom puca pokraj gola, dok se s druge strane Fuentes sjurio prema vratima Dinama, a Livaković na vrijeme izlazi i hvata loptu.

Drugo poluvrijeme donijelo je potpuni preokret susreta. U 59. minuti sjajna situacija za razigranog Oršića. Primio je na lijevoj strani loptu, silovito pucao na gol Istre i zatresao prečku, a niz prilika i veliki pritisak Dinama bili su znak da pogodak visi u zraku. To se i dogodilo u 65. minuti.

S lijeve strane precizno je u sredinu prizemnu dodao OršićKadzior primio loptu na rubu kaznenog prostora i pucao na gol, a Gavranović iz blizine šalje loptu u mrežu za 2:1. Samo minutu kasnije zasluženo povećanje prednosti. Kadzior je precizno ubacio s desne strane, a iz blizine Ademi glavom zatresao lijevi gornji kut za 3:1. U trećoj minuti sudačke nadoknade Budimir se sam sjurio prema golu Istre, prevario Čondrića i sigurno zabio za konačnih 4:1.

Dinamo se u Zagreb vraća s apsolutno zaslužena tri boda, a nakon 11 odigranih kola Dinamo je i dalje vodeći te je neporažen u HT Prvoj ligi, s ukupno osam pobjeda, tri remija i bez ijednog poraza.

Pred igračima trenera Bjelice idući je tjedan utakmica 3. kola UEFA Europa lige Spartak – Dinamo, u Trnavi, u četvrtak 25.10. od 18:55h.

Tagovi: dinamo, istra, prva hnl,