Dinamo se okrenuo nastavku prvenstva i obrani naslova prvaka

Ono zanimljivo i neobično za gostovanje kod Gorice - sva tri pogotka na utakmici postignuta su s bijele točke :D

• Sport
  • Objavljeno 18.03.2019
  • Piše: Antonela Verković

Igrači Dinama odradili su gostovanje kod Gorice u 25. kolu HT Prve lige i upisali 2:1 pobjedu za nova tri boda! Ono zanimljivo i neobično – sva tri pogotka na utakmici postignuta su s bijele točke. Iz kaznenog udarca mrežu Gorice zatresao je dva puta Komnen Andrić – piše GNK Dinamo.

Nakon povratka u Zagreb i završetka europskog puta, Dinamo se okrenuo nastavku prvenstva i obrani naslova prvaka. Iako Plavi imaju uvjerljivu prednost (+17 i +19) ispred dvije prateće ekipe (Rijeka, Osijek), zagrebački klub traži pobjedu u svakoj utakmici.

Trener Nenad Bjelica očekivano je izmijenio sastav pa je tako početnih 11 protiv Gorice izgledalo ovako: na golu Zagorac, stoperi Dilaver i Perić, na bokovima Moharrami i Leovac. Zadnji vezni Gojak i Šunjić, a vezna linija Majer, Gavranović i Atiemwen. Špica je bio Andrić.

Domaćin je imao dobru situaciju već nakon nekoliko minuta kada se Lovrić odlučio na udarac, ali Zagorac brani pokušaj za rani pogodak. S druge strane prilika za Dinamo u 13. minuti. Atiemwen je gurnuo loptu u kazneni prostor, a s pet metara Gojak loptu poslao pokraj gola. Šteta, bila je to dobra prilika da Plavi povedu u početnoj fazi susreta.

U 24. minuti Marina je u kaznenom prostoru srušio Andrića, a sudac pokazao na bijelu točku. Komnen je iz kaznenog udarca bez problema zabio za vodstvo Dinama 1:0. Do kraja prvog dijela, unatoč par pokušaja s obje strane – nije bilo promjene rezultata.

U 56. minuti susreta Leovac je u kaznenom prostoru napravio prekršaj na Zwolinskom, a Strukan dosudio novi kazneni udarac. Kristijan Jurić bio je precizan s 11 metara za 1:1 i slavlje domaće klupe i navijača. U dosta neobičnoj utakmici nakon svega par minuta vidjeli smo i treći kazneni udarac. Čagalj je srušio Gavranovića u šesnaestercu, a s bijele točke ponovno je zabio Andrić za vodstvo Dinama 2:1. U 65. minuti susreta Lovrić je pogodio stativu i nije uspio dovesti Goricu do novog izjednačenja. U 80. minuti Čabraja je s 20-ak metara loptu poslao pokraj vratnice. Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata, a Dinamo je zasluženo upisao novu pobjedu, nastavljaju iz GNK Dinamo.

Spomenimo i to da su upravo na ovaj dan, 17.3., Bad Blue Boysi proslavili 33. rođendan, a ova je pobjeda odlično došla i kao rođendanski poklon.

Nakon 25 kola HT Prve lige Dinamo je i dalje uvjerljivo vodeći s ukupno 64 boda.

IGRAČI O UTAKMICI

Sretni smo svakako zbog nove pobjede. Nije bilo lako, Gorica se borila, bili su dobri. Mi želimo pobjeđivati, znamo da imamo veliku prednost, ali svejedno nam je cilj uvijek pobijediti. Mogli smo sigurno iskoristiti koju šansu iz igre, žao mi je sto nismo, ali bitno je da smo osvojili sva tri boda uoči reprezentativne stanke – Emir Dilaver za GNK Dinamo.

Drago nam je da smo upisali pobjedu i tri boda u Gorici prije reprezentativne pauze i nakon za sve nas teške utakmice u Portugalu. Imamo veliku prednost u prvenstvu, ali želimo pobjeđivati svaku utakmicu. Zabio sam oba gola iz kaznenog udarca i sretan sam što smo još više povećali prednost na tablici – Komnen Andrić za GNK Dinamo.

Tagovi: andrić, dinamo, Gorica, nenad bjelica, utakmica,