Cedevita na korak do finala!

Igralo se do krajnjih granica, strasti su bile užarene, u očima igrača obje momčadi naočigled se vidjelo koliko žele pobjedu... :)

• Sport
  • Objavljeno 26.03.2019
  • Piše: Antonela Verković

U prvoj utakmici polufinalne serije doigravanja ABA lige Cedevita je u sjajnoj atmosferi u Košarkaškom centru Dražen Petrović pobijedila Budućnost VOLI 90:83 i povela s 1-0.

U Draženovom domu večeras se mogla vidjeti prava playoff košarka. Igralo se do krajnjih granica, strasti su bile užarene, u očima igrača obje momčadi naočigled se vidjelo koliko žele pobjedu, a iako je Budućnost disala domaćinima za vratom praktički do kraja, Cedevita je konstantno vodila otkad je u 26. minuti kapetan Andrija Stipanović položio na asistenciju Ivana Ramljaka za 52:50 prednost domaćina.

Do pobjede su Vitamine, koji su Podgoričane nadskakali 38-31, predvodili Justin Cobbs s 23 poena i pet asistencija, Jacob Pullen s 20 poena, Elgin Cook s 14 poena i šet sskokova te Andrija Stipanović s 12 poena, osam skokova i četiri asistencije.

Nakon druge trice bivšeg igrača Cedevite Jamesa Bella Budućnost VOLI na 5:50 min. do isteka prve četvrtine je povela 13:7, a trener domaćina Slaven Rimac pozvao je timeout. Svoju treću tricu Bell je zabio kad je poentirao za 16:10 prednost gostiju, no Cedevita je u zadnje tri i pol minute prve dionice napravila seriju 11-2 i poslije prve četvrtine vodila je 21:18.

U drugoj dionici vodila se žestoka borba za svaki koš, a na veliki odmor s minimalnim vodstvom 38:36 otišla je Budućnost. Ponovno u vodstvo Zagrepčani su otišli u 22. minuti tricom Filipa Krušlina za 43:40. U zadnje tri i pol minute treće četvrtine Cedeviti su dosuđene dvije tehničke, ali Pullen je u ulazu ipak treću dionicu zaključio na 65:59 vodstvo Zagrepčana.

Kad je na 5:40 min. do kraja utakmice Stipanović položio u kontri, Cedevita je povela 76:68. Gosti su potom došli na zaostatak 73:76, no Cobbs je do kraja utakmice zabio osam, a Cook šest poena i Cedevita je sačuvala prednost.

Treba istaknuti i da su Stipanović i Cook u prvom poluvremenu zabili svaki po tri poena i njihov napadački doprinos u napadu u drugoj polovici susreta (Stipanović ubacio devet, a Cook 11 poena) itekako se osjetio.

U dresu Budućnosti VOLI Earl Clark upisao je ukupno 23 poena, četiri skoka i tri asistencije, a Norris Cole ubilježio je 13 poena, sedam skokova i tri asistencije.

IZJAVE NAKON UTAKMICE

Slaven Rimac, trener Cedevite: Teška utakmica. Bilo je dosta nervoze s jedne i s druge strane. Prije svega bih želio zahvaliti publici što je došla ove godine u najvećem broju. Stvarno je bilo lijepo igrati pred toliko ljudi i podsjetilo me na neke dane koje ne viđamo tako često u Domu sportova i u Draženovom domu. U najavi utakmice sam rekao kako bih volio da ekipa izgleda i tako je izgledala. Jako puno puta trener hoće nešto pa ne tako ispadne. Danas smo odigrali pametno, s puno borbe i želje. Nadskakali smo ih, tako da svaka čast momcima. Znali smo da su stvarno jaki u skoku. Imaju visinu i igrače koji su agresivni na skoku. Imaju tendenciju odlaska na skok u napadu i u našoj prošloj međusobnoj utakmici u Podgorici su nam tu bili zadavali dosta problema. Dosta smo pričali o tim stvarima. Bitan je angažman. Fizički su oni snažniji, ali danas su to naši igrači dobro nadoknadili borbenošću i uključivanjem svih petorice igrača u skok. Bez obzira na dobru obranu i pažnju na skok u napadu, još uvijek su ih uhvatili 15 i radi se stvarno o jednoj ekipi koja je moćna u individualnoj kvaliteti i u skoku u napadu.

Sljedeća utakmica igra se u nedjelju u 19:00h u Podgorici.

Bez obzira što će se desiti u drugoj utakmici, u najgoroj varijanti kupili smo si još jednu domaću utakmicu. To je za naš imidž kluba i atmosferu izuzetno bitno. Moju momčad atmosfera kao u Podgorici dodatno motivira. Dosad smo dobro igrali u takvim atmosferama i očekujem dobru partiju. Ima još dosta vremena, tako da ćemo još neke sitnice promijeniti. Ove momčadi se jako dobro poznaju, tako da je teško napraviti konkretnija iznenađenja, no svaka sitnica koja ti može donijeti neku prednost je bitna, dodao je Rimac.

Justin Cobbs, playmaker Cedevite: Atmosfera je bila sjajna i ta utakmica bila nam je vrlo važna da bi zadržali prednost domaćeg terena. Bila je ovo sjajna timska igra i ponosim se svojom momčadi. Mi smo uvijek bili bliski kao grupa igrača i uvijek se držimo zajedno. Ključ utakmice bili su skokovi i zaustavljanja koja smo dobro odradili u obrani.

Jasmin Repeša, trener Budućnosti VOLI: Čestitam Cedeviti na zasluženoj pobjedi. Što se tiče nas, mislim da nekoliko stvari nije bilo na nivou koji je potreban za utakmice playoffa. Uz sve probleme koje smo imali u prvom poluvremenu, ipak je to sličilo na nešto i uz neke gluposti opet smo imali +1. Što se tiče drugog poluvremena, kad primite 53 poena s takvom obranom se ne može dobiti utakmica na ovom nivou i ne postoji ekipa koja bez obrane može doći do druge runde u playoffu. Što se tiče drugog dijela utakmice, nismo uspjeli uvesti neke igrače koji su bitni. Postoji rezerva da možemo igrati bolje, uključujući obrambeni skok i njihova probijanja, gdje su nakon prvog dodavanja dolazili do laganih šuteva i poena. Sve skupa nije dobro. Moramo analizirati sve što se dogodilo večeras da bolje odigramo drugu utakmicu.

Tagovi: aba liga, budućnost VOLI, cedevita, utakmica,