Bez bodova u Osijeku

• Sport
  • Objavljeno 28.04.2019
  • Piše: Alan Srčnik

Nakon zaslužene 2:0 pobjede u polufinalu Kupa protiv Osijeka prije nekoliko dana i plasmana u finale natjecanja, u istom su tjednu Plavi još jednom odmjerili snage s osječkom momčadi. U 31. kolu HT Prve lige u Gradskom su vrtu igrači Osijeka slavili 2:1, a pogodak je postigao Mario Šitum. Momčad Dinama na travnjaku je od 67. minute bila s igračem manje, nakon što je Perić zaradio drugi žuti karton – piše službena stranica GNK Dinamo Zagreb.

Trener Nenad Bjelica odabrao je sljedeći početni sastav za susret u Osijeku: Na golu Zagorac, stoperi Perić i Lešković, a na bokovima Musa i Moharrami. Zadnji vezni Šunjić,a veznu liniju činili su Kadzior, Gojak, Atiemwen i Šitum. Na mjestu špice krenuo je Andrić.

U šestoj minuti Boban je pokušao pucati s nekih 18 metara, ali poskliznuo se pa je to bio lagan posao za Zagorca. Kadzior je u devetoj minuti silovito pucao s ruba kaznenog prostora, a loptu šalje daleko od gola Osijeka.

Oko 15. minute utakmice imao je domaćin čak nekoliko pokušaja na vrata Zagorca, prvo iz slobodnog udarca, zatim iz kornera, ali svi su udarci na vrijeme zaustavljeni od strane obrane Dinama. U 20. minuti Kadzior je izveo slobodni udarac jako iskosa s desne strane, a Malenica boksa i spašava svoj gol.

Ipak, akcija odmah nakon toga donijela je veselje za Dinamo. Osijek je loše odreagirao na rubu svog kaznenog prostora, Atiemwen pokušao iskosa prevariti Malenicu koji istrčava i brani, a odbijenu u mrežu iz blizine posprema Mario Šitum. U 34. minuti Gojak je silovito odapeo s nekih 25 metara, ali loptu šalje preko gola. Dvije minute kasnije napeto na kontra strani i veselje za domaćina i domaće navijače. Šorša je s desne strane iz kaznenog prostora ubacio na drugu vratnicu, a s 10-11 metara Talys iz voleja pucao u bliži kut za izjednačenje i 1:1. Do kraja prvog dijela nije bilo promjene rezultata.

Odličnu priliku za doći ponovno u prednost imali su igrači Dinama u 61. minuti. Atiemwenje prvo bio 1 na 1 s Malenicom, ali vratar Osijeka brani, zatim je Andrić glavom pokušao matirati vratara Osijeka, on brani pokušaj, a na kraju cijele akcije pokušaj ŠitumaMalenica vadi ispod prečke.

U 67. minuti Perić je zaradio je nakon prekršaja drugi žuti karton na utakmici, a Dinamo je od tog trenutka na travnjaku bio s igračem manje. 73. minuta susreta donijela je veliku opasnost za goste, nakon što je Gojak nespretno odreagirao, lopta se od grede odbila preko gola. Dvije minute kasnije Musa je igrao rukom, sudac pokazao na bijelu točku, a precizan je za 2:1 i vodstvo Osijeka bio Marić.

U 82. minuti Zagorac je obranio dva izgledna pokušaja iz kaznenog prostora, a do kraja susreta nije bilo promjene rezultata. Osijek je na svom terenu došao do pobjede.

Iduća je utakmica HT Prve lige na rasporedu u nedjelju, 5. svibnja, na Maksimiru protiv Lokomotive.

Tagovi: dinamo, gnk dinamo, NK Osijek, prva hnl,